Єтри варіанти, щоб вчасно виплатити зарплати всім працівникам комунальних підприємств у Львові. І при цьому не потрібно брати жодних кредитів. Тим паче – 20 мільйонів євро.

Про це сьогодні під час пресконференції керівників фракцій ЛМР, заявив представник бюджетної комісії Валерій Веремчук.  Він розповів, що депутати ще раз ретельно переглянули бюджет міста і знайшли фінансові резерви.

Передусім, цього року комунальні підприємства вже отримали чималі гроші із бюджету, які на затвердження депутатам подав виконком: «Львівелектротранс» – 114, 5 млн гривень, АТП-1 – 146 млн грн,  «Львівтеплоенерго» – 189,9 млн, «Залізничтеплоенерго» – 18,5 млн грн, «Львівводоканал» – 243,1 млн гривень.

«І ці кошти жодне підприємство ще не використало в повному обсязі», – наголосив Веремчук.

Також депутати пропонують внести зміни у загальний фонд міського бюджету, адже під час карантину місто не лише втратило фінансово, але водночас і заощаджує на витратах:

  • 50-60 млн грн зекономили на вивозі сміття;
  • 32 млн грн йде на утримання «Муніципальної варти», яку депутати пропонують ліквідувати, як непотрібну структури із невластивими виконавчій владі функціями;
  • 41 млн грн економії на компенсації за пільгові перевезення, адже на час карантину пільговий проїзд у громадському транспорті не діє;
  • 133 млн грн – зекономлені видатки у сфері освіти, адже навчальні заклади не працювали, менше платили за «комуналку»;
  • Відрядження, масові заходи та різноманітні показові промоції –зараз це не на часі, адже їхня вартість не сотні тисяч, а десятки мільйонів гривень.

«Але, на жаль, міський голова так і не включив питання перегляду бюджету у порядок денний позачергової сесії, яку, власне, самі депутати й ініціювали, щоб розібратися у всіх фінансових моментах комунальників», – повідомив Валерій Веремчук.

Також депутати пропонують перерозподілити гроші бюджету розвитку, який у 2020-му становить близько 3 млрд гривень. Зокрема, кошти, які передбачили на об’єкти, де роботи навряд чи вдасться розпочати і завершити цього року, скерувати на гострі питання, що виникли через коронавірус і карантин.

«Ось три позиції, які повністю спростовують слова міського голови про те, що нема грошей на зарплати. Гроші є! Львів має достатньо коштів, щоб усі працівники, які щодня дбають про життєздатність міста, отримували зарплату вчасно. Просто до людей треба ставитися, не як до об’єктів для можливого шантажу, а як до основної цінності Львова», – резюмував Валерій Веремчук.

Фото: Пресклуб Львів