Наша організація у Львові виникла в часи Євромайдану і спочатку займалася відправкою активістів у Київ. В кінці січня 2014 року до її лав записалися понад 1500 мешканців області. Тисяча з них поїхали в столицю, а інші сформували 5 сотень, що зайнялися охороною порядку на місцях. В січні ж почалася офіційна реєстрація організації. Керівником формування став Валерій Веремчук.

У ніч з 18 на 19 лютого 2014 року в місті протестувальники захопили всі будівлі, які, на їхню думку, представляли режим Януковича. Після цього Самооборона почала охороняти деякі об’єкти (райвідділки міліції, суди, консульства, телерадіокомпанію тощо) та масові заходи, а також патрулювати місто.

Коли розпочалися події у Криму, ми закупила в Європі бронежилети та кевларові шоломи. Із того часу ми почали їздити на фронт що два тижні та возити на фронт амуніцію нашим захисникам. Із 2014 року і до сих пір ми організували 47 поїздок на фронт і передали близько 2000 тонн амуніції: бронежилетів, шоломів, форми, берців, тепловізорів, прицілів, генераторів, бензопил, будівельних матеріалів та автомобілів. За деякими оцінками, наш Центр забезпечення військових належить до найбільших організацій допомоги армії і є найбільшим у Західній Україні.

Організація працює з різними військовими формуваннями, насамперед із тими, що базуються на Львівщині. Її допомогу отримували, зокрема, 24-та та 80-та бригади, батальйони «Львів»«Воля»«Дніпро» та «Айдар»Дрогобицький артилерійський полкСтрийський зенітний полкМостиський прикордонний загін та 66-й мобільний госпіталь. Вона надавала підтримку не лише військовим в зоні АТО, а й тим, що проходять навчання (зокрема, взимку 2014/2015 року було передано 2000 спальників та чимало медикаментів на Яворівський полігон).

Ми в соцмережах:

Facebook: https://www.facebook.com/lviv.samooborona/

Youtube: https://www.youtube.com/c/SamooboronalvivOrg-shtab/featured