Ідеологія політичної партії «ВАРТА»

(Всеукраїнський альянс регіональних і територіальних активістів)

 

Преамбула:

«ВАРТА» – це правоцентристська українська політична партія, що об’єднує  фахових людей з чіткою позицією: дія, а не гучні гасла, лише реальні справи. Ми партія, яка будується знизу: з будинку, вулиці, району. Не за рішенням однієї окремої людини чи групи впливу, а за спільним рішенням команди.

Спільнота однодумців – ключовий принцип партії «ВАРТА». Лише так можливо реалізувати стратегію розвитку країни, яка викладена в ключових пунктах ідеології нашої партії.

Ідеологія «ВАРТИ» – це конкретний план дій, викладений у чітких пунктах.

Наші пріоритети:

Сильна економіка – заможні громадяни

Сильний середній клас – це єдиний шлях до побудови стабільної економічної системи країни. Ми сповідуємо економічний принцип Laissez-faire: держава не повинна заважати. Уряд має стати менеджером держави, який забезпечує однакові можливості для кожного підприємця. Для кожного українця, який хоче відкрити бізнес і заробляти на себе та свою родину.

Необхідно зменшити фіскальне навантаження на малий та середній бізнес. Податки мають бути справедливими, а не кабальними. Це дозволить зробити перші кроки до виведення економіки «з тіні».

Кожен український підприємець, який створює робочі місця та сплачує податки в бюджет країни, має отримати комфортні та прозорі умови для ведення бізнесу.

Запровадження податку на виведений капітал.

Якщо український підприємець не виводить кошти з підприємства, а хоче їх інвестувати в розвиток і модернізацію – це не можна вважати прибутком та оподатковувати. Це стратегічний процес із перспективою для майбутнього. Це крок, який не принесе надходження до бюджету вже і зараз. Проте інвестовані кошти в розвиток  збільшать обороти підприємства, кількість робочих місць, рівень оплати праці. Це з часом забезпечить більші поступлення до місцевих і державного бюджетів.

Реформа митниці.

За різними дослідженнями західних урядових та неурядових організацій, український бюджет втрачає від 3 до 5 мільярдів доларів щорічно на митниці. Цей орган потребує радикальних змін. Необхідна повна перевірка та переатестація всіх працівників митної служби. Митниця має працювати прозоро і  зрозуміло. Для цього необхідно обладнати спеціальні бек-офіси, щоб оформляти товари в режимі онлайн. Водночас це елемент оптимізації робочих процесів органу, що мінімізує кількість персоналу митниці. Заощадженні кошти дозволять підняти заробітну плату працівникам. Важливо посилити контроль за діяльністю працівників і розробити ряд антикорупційних заходів на митниці.

 Децентралізація – ключовий етап становлення української економіки

 Наша партія формується на основі місцевих громад. Ми підтримуємо процес децентралізації в країні, проте хороші наміри вкотре перетворюються на нав’язування центральною владою своїх правил гри. Київ, під прикриттям децентралізації, переклав на місцеві громади низку зобов’язань. Це утримання дотаційних комунальних закладів освіти та охорони здоров’я, заклади соцзахисту. Водночас низку податків, які раніше наповнювали місцеві бюджети, зокрема, від надходження з підакцизних товарів, значно скоротили.

Місцеві громади мають отримати реальну фінансову незалежність.

Необхідно забезпечити місцевому самоврядуванню прямі міжбюджетні відносини.

Потрібно збільшити частку податків, які мають залишатися на місцях.

Це єдино правильний підхід, який дозволить розвиватися громадам України. При наданні таких можливостей місцеві управлінці більше не зможуть нарікати на центральну владу, а самі відповідатимуть за економічний стан своєї громади та звітуватимуть перед людьми.

Децентралізація – це крок, який дасть реальний поштовх українській економіці. Водночас наголошуємо, що децентралізація немає нічого спільного з нав’язуванням Україні змін до Конституції та «особливого статусу» ОРДЛО. Ми не допустимо федералізації нашої Держави!

Індустріальні парки

 Децентралізація – це реальні можливості, якими потрібно правильно скористатися. Один із елементів залучення інвестицій на територію громади – індустріальні парки. Це спеціальні території, виділені під облаштування промислових зон на територіях громад. У США таких понад 400. Також популярними індустріальні парки стають у країнах Східної Європи.

Необхідно ухвалити законодавчу базу, яка дозволить місцевим громадам сповна скористатися можливостями будівництва таких парків.

Ключові аспекти до ухвалення:

  1. Нульове мито для резидентів парку на ввезення іноземного обладнання для модернізації підприємства впродовж п’яти років.
  2. Стимулювання експорту готової продукції через запровадження ставки ПДВ у  3% на імпорт сировини, пів фабрикатів і приладів – за умови подальшого виробництва з них кінцевого продукту та експорту не менш ніж 75% цієї готової продукції.
  3. Податкові канікули впродовж першого року роботи підприємства за умови створення щонайменше 50 робочих місць.

 Боротьба з корупцією

Потрібне реальне перезавантаження держави на всіх рівнях та у всіх сферах. І починати треба із перезавантаження чиновницького апарату, правоохоронних органів та судової системи. Після зміни вивіски «міліція» на «поліція» величезна кількість правоохоронців пройшла або суто формальну переатестацію, або поновилася на посадах через суди. Корупція зупиняє будь-які реформи.

Перший і основний етап боротьби з корупцією –  реальне перезавантаження судової системи.

Тотальна більшість українців лише мріє про справедливість у суді.  Українські реалії – це «ручні суди», скандальні судді, що ухвалюють відверто незаконні рішення, а потім покривають один одного, це вплив вищого керівництва держави на начебто незалежну гілку влади, що постійно стає інструментом політичних розбірок.Справжня реформа має передбачати не зміну вивісок на будівлях судів, а насамперед перезавантаження органів суддівського врядування через відкритий конкурс із залученням та вирішальними голосами міжнародних та українських експертів. І жодних квот для президента чи парламенту. Формування суддівської системи має проходити осторонь політиків, які мають встановити лише правила, а не контролювати. Необхідно провести тотальну чистку судів,  аудит їхньої діяльності та прозору переатестацію.

Лише дієва суддівська реформа стане поштовхом реалізації інших кроків у подоланні корупції. На папері у нас існують правильні антикорупційні органи, проте вони недієві. Лише невідворотність жорсткого покарання може стати стимулом працювати чесно.

Мир лише на українських умовах

Війна, яку веде проти нас Російська Федерація, змінила життя кожного українця. Незалежно від того чи живемо ми недалеко від фронту, чи у мирних містах і селах, – ніхто не може забувати про те, що ворог нікуди не зник з нашої землі. Крим і частина Донецької та Луганської областей окуповані російськими військами. А мирні перемовини за участю міжнародних посередників, що розпочалися ще у 2014-му, досі не дали вагомих результатів.

Питання повернення Україні Криму взагалі не стоїть на порядку денному так званих «мінського» і «нормандського» форматів. Цю ситуацію потрібно змінювати.

Наголошуємо, що Україна має повне право вимагати, щоб питання повернення анексованого Росією Криму стало частиною перемовин за участю міжнародних посередників. Цивілізований світ ухвалив окремий пакет антиросійських санкцій через анексію українського півострова. І щоб змінити позицію РФ щодо начебто «закритого питання Криму»,  наша держава просто зобов’язана вимагати посилення міжнародного санкційного тиску на Росію.

Такою ж має бути позиція і щодо повернення окупованих Росією територій Донецької та Луганської областей.

Будь-які вибори на нині окупованих територіях неможливі, поки не відбудеться їхня повна деокупація. Російські війська мають забратися з української землі, колаборанти бути роззброєні, а Україна отримати контроль над україно-російським кордоном. Неприпустимі розмови про загальну амністію для кремлівських маріонеток, котрі вбивали наших військових чи мирних мешканців.

Майбутнє України лише в Європі та НАТО на рівноправних партнерських умовах

Наша мета – повноправне членство України в Європейському Союзі та НАТО. Досягнення цієї цілі залежить від консолідації та спільних зусиль влади на всіх рівнях, всього суспільства. Адже євроатлантична інтеграція – це насамперед про внутрішньоукраїнські реформи. Успішність у боротьбі з корупцією, верховенство права, прозора система оподаткування, якісні системи освіти та медицини, європейські стандарти у виробництві, продумана соціальна політика, захист приватної власності, цивілізовані правила для ведення бізнесу і відсутність тиску контролюючих органів на тих, хто чесно заробляє гроші і створює робочі місця. Для цього потрібно працювати не тому, що так хочуть наші міжнародні партнери і надають нам фінансову допомогу, а тому, що це необхідність для розвитку України, нашого економічного зростання і впевненості громадян у своєму майбутньому.

Україна не може бути  «сировинним придатком» для західних країн і джерелом дешевої робочої сили. Ми є частиною західної цивілізації і повинні розвивати власну державу, щоб впевнено ставити питання про рівноправне партнерство у складі об’єднаного європейського співтовариства. Без втрати нашої національної ідентичності.

Україна вже захищає західний світ від спроб Кремля відновити та посилити російський вплив на європейському континенті. Захищає життям своїх доньок та синів. Тож зміцнення нашої співпраці з НАТО, членство України у Північноатлантичному Альянсі – це абсолютно природній і логічний процес розбудови західної системи колективної безпеки.

На ВАРТІ українського

Українська мова завжди на часі! Після сторічь переслідувань і заборон наша мова потребує захисту на державному рівні. Ми не повинні боятися і пристосовуватися під позицію інших держав щодо того, якою мовою має вестися навчання у наших школах і вишах. Державну мову повинен знати кожен громадян України.

Ніхто нікому не може вказувати, яку мову використовувати для приватного спілкування. Але коли йдеться про публічну сферу і представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, то нехтування ними державною мовою є неприпустимим.

Єдина державна мова в Україні – українська мова. Це питання не може переглядатися. Так само виступаємо категорично проти будь-яких особливих статусів для інших мов на території України. Це не означає якогось приниження для представників інших народів, що живуть в нашій країні. Кожен має право на збереження своєї ідентичності, але єдина державна мова – це те, що єднає громадян, цементує державу і допомагає протистояти зовнішнім ворогам.

Наша мета – підтримка української культури. Про фінансування культурної сфери за залишковим принципом потрібно забути. Потрібні довгострокові державні програми для підтримки культурних і просвітницьких проєктів. Зокрема, це українське кіно та музика, книговидавництво, забезпечення умов для митців, чиї дії спрямовані на популяризацію української культури. Як всередині держави, так і за її межами. Це потребує централізованої державницької підтримки: фінансової та управлінської.

Політична партія «ВАРТА» – це об’єднання тих, хто відчуває себе частиною свого рідного: села чи міста, громади чи області, та насамперед Країни. Кожен, хто так чи інакше стоїть на ВАРТІ Україні. Коли захищає нашу країну на сході чи бореться з недугою по всій її території. Той, хто небайдужий,  допомагає нужденним чи елементарно доносить сміття до смітника.  Той, хто оберігає сон своєї дитини. «ВАРТА» – кожен із нас.

 

«ВАРТА» – це ти!