З такою ініціативою до міського голови Львова звернувся депутат від “ВАРТИ” Ігор Зінкевич.

Ще у 2019-му депутати Львівської міськради одноголосно підтримали петицію про створення заказника “Торфовище Білогорща”. Територія цього заказника, а це 91 гектар землі на північних околицях Білогорщі та Левандівки Львова, є унікальною, багата на флору та фауну, різні види якої занесені до Червоної книги. Болотяні парки один з найпопулярніших трендів в ландшафті у світі, бо бережуть запаси прісної води і завдяки торфу очищують повітря.
Однак, вже зараз на території торфовища триває будівництво, законність якого з’ясовують у судовому порядку. Щоб зберегти «Торфовище Білогорща», Ігор Зінкевич просить затвердити межі парку, з’ясувати законність будівництва, а також хто давав дозвіл на вирубку дерев.
“До мене звернулась ініціативна група, яка розповіла, що ще перед створенням Львівської громади Рясне-Руська сільрада незаконно розпаювала й роздала 58 гектарів заказника. Дотепер по цій справі тривають суди. Не дочекавшись рішення феміди на цій території розпочалося будівництво. Ми зобов’язані затвердити межі парку та зберегти “Торфовище Білогорща”, а також розібратися, хто дав дав дозвіл на будівництво та вирубку дерев”, – розповів Ігор Зінкевич.