Голова екологічної комісії, координаторка ГР «ВАРТА» Ірина Оршак пропонує щороку робити капітальний благоустрій бодай однієї водойми.

Вона переконана, що таке використання коштів буде ефективним.

«Щороку виділяються мільйони гривень з бюджету на львівські водойми, яких у місті 80. На кожне по 100-200 тисяч. Десь трохи почистили, десь трохи прибрали. Але який ефект? Через рік ставок знову у тому стані, що й був. Тому я запропонувала щороку приводити до ладу одну водойму. Це тривалий процес, зате за кілька десятиліть львів’яни матимуть кілька десятків красивих і доглянутих озер», – заявила Ірина Оршак в ефірі програми «Народне толк-шоу».

Так, у вересні нарешті розпочнуть реконструкцію озера на Панча, чого впродовж трьох років добивався депутат ЛМР, координатор ГР «ВАРТА» Ігор Зінкевич. Проводили геодезію озера, консультувалися щодо того, як краще провести благоустрій водойми. Разом з активними мешканцями не раз подавалися на Громадський бюджет, де проєкт відновлення озера переміг торік.

«Кошторис проєкту станови 3 мільйони, хоча насправді потрібно було би бодай 6 мільйонів. Зараз у мерії кажуть про реконструкцію за 24 мільйони гривень. Звідки така сума, не знаю. За розрахунками 2018 року капітальні роботи мали б вартувати 14 мільйонів гривень. Складається враження, що міський голова просто вирішив влаштувати собі додатковий піар на цьому озері, на яке роками не звертав уваги. Втім я особисто буду стежити за процесом, за тим, як працює підрядник, як використовують гроші. Адже щиро бажаю, щоб нарешті мешканці отримали гарну водойму, яку так довго разом відстоювали», – говорить Ігор Зінкевич.