Навіть найкрасивіше місто – це лише кам’яні стіни, якщо його мешканці не почуваються у ньому зручно, затишно і безпечно. У кожному мікрорайоні. Тож сьогодні експерти, депутати ЛМР, активісти «ВАРТИ» вивели п’ять нагальних кроків для Львова. Вони стануть частиною програми руху.
- «Гуманна забудова» – не лише нові будинки, а й розбудова соціальної інфраструктури у кожному мікрорайоні, щоб поруч були садочки, школи, місця для відпочинку та роботи, зелені зони.
- Створення громадських просторів у старих житлових масивах міста.
- Облаштування комфортних торгових площ і впорядкування вуличної торгівлі, оновлення ринків, зменшення кількості МАФів.
- Створення достатньої інфраструктури для пересування маломобільних груп населення.
- Попередження екологічної катастрофи – збереження та відновлення зелених насаджень і місцевих водойм, створення екологічного патруля, встановлення зарядних пристроїв для електрокарів.
«Подбати про соціальну інфраструктуру – передусім обов’язок влади. Втім за 15 років у місті не збудували жодного садочка, жодної школи. Мільйони від інвестиційних внесків йшли куди завгодно, але не за призначенням. І це перше, що треба кардинально виправити. Гроші мають працювати на громаду та її комфорт», – каже координатор «ВАРТИ», автор інтерактивної мапи незаконних забудов Юрій Мартинюк.
«Львів розростається, збільшуються відстані і кількість населення, втрачається мобільність пересування. Саме тому я є прихильником того, щоб кожен мікрорайон мав усі потрібні для життя об’єкти – навчальні заклади, торгові, розважальні, спортивні центри, сквери… Одночасно, ухвалюючи те чи інше рішення ми маємо прораховувати, як це позначиться через 5-15 років нашій екології, якості нашого життя», – додає депутат ЛМР, координатор «ВАРТИ» Валерій Веремчук.