Голова транспортної комісії ЛМР Ігор Зінкевич підтримує відмову Львова купувати білоруські автобуси МАЗ. Втім переконаний, ще на старті мерія мала подбати про те, щоб український виробник був конкурентним у тендері.

 Зокрема, у технічних характеристиках можна було прописати такі вимоги до продукції, що відповідають вищому класу автобусів, аніж ті, що запропонували білоруси. Утім у мерії вирішили зробити ставку не на якість транспорту, а винятково на ціну.

 «Львів не купуватиме білоруські автобуси МАЗ. Натомість оголосить новий тендер. Сподіваюсь, у конкурсі переможе український виробник. Але невже від початку було важко так зробити, щоб не влаштовувати зараз популізм і цирк? Мовляв, почули громадськість, заклики депутатів, зважили на політичну ситуацію в Білорусі. Звісно, добре, що здоровий глузд переміг, я неймовірно радий такому рішенню, але багато питань залишилося», – прокоментував Ігор Зінкевич.

За його словами, ніхто з депутатів не бачив листування Львова з ЄІБ. І досі невідомо, на якій підставі у січні в мерії заявили саме про перемогу МАЗів, чи зверталися до Банку з проханням внести корективи у тендерну документацію, яка б дозволила саме українському виробнику претендувати на замовлення.

«А ще нагадаю, щоб у бюджеті розвитку на 2021 рік депутати передбачили 50 мільйонів гривень на ПДВ – як таку собі гарантію на закупівлю нових автобусів. Що буде з цими грошима? Чи не поставить нинішнє рішення під загрозу всю угоду із ЄІБ? Адже очевидно, що новий тендер вдасться провести лише в наступному році», – говорить Ігор Зінкевич.