Неефективне використання коштів та призначення на посади некомпетентних людей – це причина проблем у житлово-комунальній господарці. У цьому переконаний активіст руху «ВАРТА» Тарас Пищула, який кілька років працював у Залізничній РА і знає все «закулісся» держслужби.

«На посади призначають людей, які є далекими від комунального господарства. Наприклад, банкірів, які сидять у кабінетах, не розуміють, чим займаються, але отримують чималі зарплати і премії. Звідси і проблеми», – заявив він в ефірі телеканалу «ПравдаТУТ».

Наприклад, у 2020 році Залізничний район через два тендери отримав на прибирання 34 млн гривень. За словами Пищули, за такі кошти район мав би бути ідеально чистим. Але пісок, листя залишаються під бордюрами, з’являються стихійні сміттярки. Контролю за використанням коштів нема.

«Треба використовувати практику європейських міст, де працює одна людина, за нею їздить по GPS тракторець і прибирає територію, на якій у нас сьогодні працюють 20 двірників дуже поважного віку», – пояснює активіст «ВАРТИ».

Також озвучив причину постійних підтоплень у місті і те, як можна з цим боротися.

«Зараз є багато забудов, біля яких всі хідники замощуються бруківкою. Раніше воду приймала земля, а зараз опади повністю потравляють у міські мережі, які не справляються із навантаженням. Тож разом із колегами розробляємо систему підземних баків, які збиратимуть воду з опадів. Її можна буде використовувати для миття вулиць, поливу газонів, при гасінні пожеж», – розповів про проєкт Тарас Пищула.