Про це голова комісії фінансів та планування бюджету, депутатка фракції ВАРТА Наталія Шелестак розповіла в ефірі Твоє Місто

Коротко про цифри. За словами Наталії Шелестак, бюджет міста в межах 12 млрд грн загального фонду.

“Загальний фонд – це ті обов’язкові витрати, які ми несемо як місто. Це – заробітні плати, освітянам, комунальникам, поточні ремонті роботи. 3 млрд грн – освіта, це те, що ми дофінансовуємо з львівського бюджету. ▪️600 млн грн – профтехосвіта, 245 млн грн – охорона здоров’я. Ми старались зробити так, щоб ніяка галузь «не постраждала», не була урізана навіть в умовах війни. Ми розуміємо, що програми не мають бути зменшені, що орієнтовані на людей, особливо, що стосується соціальних виплат і медицини”. Багато у нас «з’їдає» транспорт, – зазначає голова бюджетної комісії. «Львівелектротранс» – це повністю дотоване підприємство.  Була така практика, що місто на всі ЛКП кидало кошти у статутний капітал. Далі відбувались дивні речі, коли кошти витрачались на зарплати, операційну діяльність, а потім ті, що заробили, вони чомусь вважали своїми. І робили такі закупівлі, які обурюють львів’ян, наприклад, купують туалет за 5 млн грн.

Зараз на нашу вимогу почали вже перехід на програмні речі і це дуже добре. Що це означає? Прописується програма на рік, де закладаються сто відсотків видатків. Хоча у всьому світі електротранспорт дотований, але маємо прагнути до беззбитковості. У нас є пільгові перевезення, зараз вони збільшились за рахунок ВПО. Але скільки перевозить електротранспорт – ми не знаємо, оскільки підприємство точних цифр не надає. Тому поки у нас не буде електронного квитка, ми зі стелі будемо компенсовувати ті чи інші речі.

У минулому році на компенсацію передбачалось близько 300 млн грн, цього – вже близько 500 млн грн. А це два бюджети медицини. Відтак тільки після запровадження е-квитка, ми зможемо побачити собівартість проїзду», – Наталія Шелестак.

Детальніше про бюджет – у відео:⤵️ https://www.youtube.com/watch?v=Fi