Комісія архітектури, містобудування та розвитку територій ЛМР прийняла низку рішень щодо земельних питань.

Зокрема, члени комісії розглянули питання щодо договору оренди МАФів, які мають право власності, узаконене на підставі рішення суду.
За словами заступника голови комісії Юрій Мартинюк, на попередніх засіданнях було проговорено можливість уніфікованої позиції щодо об’єктів, які колись узаконювались рішенням суду. Якщо підприємці доброчесно здійснюють свою підприємницьку діяльність, місто має допомагати їм у цьому, водночас, приводити їх в єдиний стандарт.
Одним з вирішень, яке є можливим, – пропонувати власникам добровільно відмовитись від такого «узаконення судом» права на об’єкт і сприяти його подальшому оформленню у статусі елементів благоустрою чи конструктивних елементів.
Відтак було прийняте рішення про відмову в задоволені таких заяв підприємцям.
“Це питання потребує особливого розуміння виконавчої влади, оскільки свого часу це була схема привласнення чи створення об’єктів без належних на це підстав. Рішенням судів узаконювали ці недоброчесні дії по відношенню до міста та громади. Однак сьогодні маємо багато прикладів, коли люди придбавали такі об’єкти і потрапляли в пастку правового свавілля попередніх періодів. Відтак місто мало би розробити правила і розуміння, як чинити в такій ситуації і на що розраховувати підприємцям та громаді», – Юрій Мартинюк.
Також депутати звернулись до департаменту містобудування щодо надання офіційних письмових роз’яснень, позиції з приводу доцільності передачі приватним особам земельних ділянок, на частині з яких заплановане багатоквартирне будівництво. Водночас згідно з містобудівною документацією, це земля, на якій могли бути створені об’єкти соціальної інфраструктури.
“Земельне управління готує проекти ухвал відповідно до земельного законодавства, а управління архітектури, на жаль, не надає своїх висновків, які, насправді, у подальшому впливатимуть на статус вказаних ділянок. Відтак депутати хочуть мати комплексну інформацію» , – зауважив Юрій Мартинюк.
Разом з тим комісія архітектури звернулась до департаменту містобудування щодо доцільності передачі земельних ділянок для надання проектів зведення житла чи інших комерційних проектів на тих територіях, які можуть бути використані під розвиток соціальної інфраструктури. Зокрема, йдеться про вулицю Зелену, 115а, де є футбольний міні-майданчик.
На думку заступника голови комісії Юрія Мартинюка, хоча ця земля примикає до приватної будівлі, управління архітектури має пояснити своє бачення, як правильно облаштовувати цей мікрорайон і на що сподіватись власникам цих будівель, підприємцям та львів’янам.