Красивий сквер біля дому, з новими алеями та освітленням, незабаром отримають мешканці району. Це стало можливим завдяки активності самих людей. Сквер на вул. Кульчицької, 18 – це приклад для всього міста, як варто відстоювати свої інтереси, адже замість місця для відпочинку тут могла вирости забудова.

Координатор руху «ВАРТА» Володимир Баб’як розповідає: ще два роки тому місцеві мешканці чітко задекларували своє бажання створити сквер біля їхніх домівок. Зареєстрували місцеву ініціативу, яку підписали 500 людей. Її підтримали міські депутати.

«У такий спосіб ми зберегли зелену зону від знищення, адже знали, що один із забудовників має намір звести тут торгово-розважальний центр. Але їх у районі й без того вистачає. Натомість скверів на таку велику територію – обмаль. Забудовник намагався оскаржити нашу ініціативу в суді. Ми пройшли не одне засідання. Боролися до останнього і перемогли», – каже Володимир.

Торік його проєкт благоустрою скверу став переможцем Громадського бюджету: під час голосування мешканці знову показали, що саме хочуть бачити у своєму районі, що для них важливе.

«Я відстоюю цей сквер, тому що він – мрія для багатьох. І якщо мешканці хочуть бачити сквер, то так і має бути. Ніхто не може нехтувати думкою громади. Це один з основних принципів моєї роботи, і людей, з якими я працюю у русі «ВАРТА», – додає Володимир.

За його інформацією, зараз розробляють проєкт облаштування скверу, а після визначення підрядника розпочнуть роботи, щоб уже навесні сквер потішив новим виглядом.