Причина нинішнього дорожнього колапсу у Львові, тривалі очікування транспорту на зупинках – відсутність у мерії стратегії громадських перевезень, організації руху в місті на час епідемії коронавірусу.

Як  розповів в ефірі «Народного толк-шоу» депутат Львівської міської ради, координатор «ВАРТИ» Ігор Зінкевич, він неодноразово запитував у міського голови: скільки місто має громадського транспорту і чи вистачить його, щоб безпечно і якісно перевозити львів’ян. Відповіді не отримав.

«Також навіть наприкінці четвертого місяця карантину нема визначеності: який транспорт у нинішній ситуації в пріоритеті? Якщо громадський – то він має функціонувати у нормальному режимі, з відрегульованим графіком руху, із дотриманням санітарних норм. Бути в тій кількості, щоб забезпечити вчасні і якісні перевезення львів’ян. Але вочевидь, що ми не маємо такої кількості автобусів, електротранспорту», – пояснює Зінкевич.

Відтак, на його погляд, влада би мала приймати рішення щодо приватних автівок.

«Якщо у пріоритет виводимо приватний транспорт, то треба було звернутися до мешканців, закликати користуватися власними автомобілями. Вести промоцію, адже ніхто не знає, скільки ще часу триватиме ця коронавірусна історія. Натомість впровадили громадські смуги для громадського транспорту, який їздить абияк», – наголосив Ігор Зінкевич.

За його словами, усе це призвело до того, що навіть за відсутності студентів, навіть у літній період відпусток на дорогах Львова виник ще більший хаос, ніж був до карантину.

«Такі речі мають вирішуватися через стратегію. Її нема. А відтак ми не можемо дати людям відповіді на елементарні питання: як вони мають добиратися на роботу, додому і при цьому не витрачати безліч час в заторах, на зупинках», – констатував Ігор Зінкевич.