Рух «ВАРТА» долучився до відкриття виставки загиблого Героя АТО Юрія Колесника «Явора», яка почалася До Дня Незалежності України у львівському Будинку офіцерів.

Молодий чоловік у 2013 році підписав контракт із львівською 80-ю, у 2014 році потрапив на схід. Загинув 13 жовтня 2017 року біля села Богданівка Волновахського району. Юрій було лише 23 роки. Посмертно був нагороджений Орденом за мужність.

Як розповідають батьки Героя, за покликанням Юрій був художником. Малював з дитинства. На війні робив побратимам патріотичні «тату», за ними ж потім упізнавав їхні тіла.

На виставці – ранні твори Юрія, роботи за його ескізами. Частину він так і не встиг завершити сам. Це зробили його батько і сестра. Однією з перших робіт Юрія був твір «Художник» – з палітрою і пензлем у руках. Уже після його смерті картину доповнили колажем – шеврони, частини форми, патрони, ремінь, інші особисті речі воїна. Твір отримав нову назву «Художник і війна».

«Наша Незалежність – це не щось, що далося само собою, що існує саме по собі. За нею – люди, сотні, тисячі українців, які здобували і тримають Незалежність – позицією, словом, творчістю, своїм життям.Юрій Колесник – один із них. Боронив нашу країну від агресора, а сьогодні є одним із Ангелів того великого війська, яке береже нас із небес.Зараз наша основна справа – не забути Героїв, завершити їхнє основне завдання – перемога. Щоб ми більше не втрачали найкращих, щоб ці найкращі – ЖИЛИ, ТВОРИЛИ і БУЛИ ПОРУЧ», – наголосила координаторка «ВАРТИ» Наталія Шелестак під час відкриття виставки.