У Львівській міській раді створять робочу групу, що має напрацювати дорожню карту вирішення транспортних і дорожніх проблем у Рясному.

Таке розпорядження сьогодні під час сесії дав міський голова у відповідь на запит депутатки ЛМР, координаторки «ВАРТИ» Ірини Оршак.

Зокрема, Ірина Оршак вкотре наголосила, що попри чисельні звернення і запити депутатів, громадян, зареєстровані е-петиції мерія навіть за кілька років не змогла вирішити наболілі проблеми Рясного-1, Рясного-2 та Кам’янки щодо курсування громадського транспорту.

 «Зараз у Рясне їздять лише три міських маршрути – 47а, 6а та 11. Цього не достатньо для мікрорайону, де проживає близько 25 тисяч містян» – заявила депутатка.

Нагадала, що на маршрути №6а і №11 зараз виїжджає обмежена кількість транспорту. Водночас №12, 30 не курсують взагалі, нема транспортного сполучення ряснянців із лікарнею Швидкої медичної допомоги, дитячої лікарні на Орлика, УДЮМК Шевченківського району. Через припинення курсування маршруту №49 на час карантину нема прямого доїзду і до Приміського вокзалу.

«Ситуацію погіршує закриття на ремонт вулиці Шевченка і відсутність альтернативного об’їзду, хоча пропозиції для його облаштування були – через урочище Клепарів, дорога на Суботівську. Але результату поки немає», – йдеться у запиті Оршак.

За її словами, це лише частина проблем, які в мерії обіцяли вирішити, але вони «зависли» на роки. Наприклад, не вирішені питання і з пішохідним сполученням мікрорайонів Рясне-1 і Рясне-2, пішохідним сполученням вулиць Винниця і Холодна з містом.

«Там пролягають колії залізничного транспорту і люди щодня змушені ризикувати своїм життям і здоров’ям, долаючи джерело підвищеної небезпеки Щодо переходу до Рясне-2 людям пропонують йти мостом, але там відсутні відбійники, підвищена аварійність ділянки і ще хтось намалював на пішохідній доріжці в обидві сторони смугу для велосипедистів. Як йти пішки по цій дорозі людям? Необхідно обладнати принаймні пішохідний перехід через колії», – пропонує вона.

Відтак у мерії пообіцяли створити робочу групу із залученням представників громади, мешканців Рясне та напрацювати дорожню карту вирішення цих проблем.