Комісія архітектури ЛМР розглянула звернення районних адміністрацій Львова щодо демонтажу літніх майданчиків за певними адресами, на яких здійснюється господарська діяльність.

Члени комісії підтримали звернення районних адміністрацій, але з умовою – надати термін підприємцям для підготування необхідного пакету документів та його подачі для узаконення своєї діяльності.
Заступник голови комісії Юрій Мартинюк повідомив, якщо підприємці зроблять це до 15 червня, зможуть відтермінувати рішення щодо демонтажу і, відповідно, легалізувати свою діяльність.
 «На сьогоднішній день, коли в країні складна ситуація, треба максимально сприяти будь-якому бізнесу, який працює, підтримує економіку, платить податки. Але є ще один аспект, всіх підприємців, які здійснюють діяльність на літніх майданчиках, звільнили від сплати за їх користування, що викликало досить багато запитань. Позаяк у Львові жодних проблем з візитерами, торговою діяльністю немає. Це добре, бо люди мають роботу. Але друге питання, хто прийняв рішення про звільнення від сплати, адже, згідно із законодавством, це є повноваженням виключно міської ради», – Юрій Мартинюк
Відтак депутати скерували відповідні запити до виконавчих органів, щоб зрозуміти, за якою процедурою це сталось і яка кількість коштів не поступила до бюджету міста від такого рішення.
Крім цього, члени комісії попросили надати інформацію щодо роботи профільного департаменту містобудування, а саме, скільки працівників зараз не працює, тобто знаходяться у вимушених відпустках та на простої.
 «Депутати хочуть володіти інформацією, скільки на адресу департаменту надійшло звернень і скільки відповідей було надано заявникам. Адже на комісію архітектури практично не заходять питання для опрацювання. Підозрюємо, що на це є дві причини: або немає звернень, що малоймовірно, або ж неефективно ведеться робота в силу якихось причин. Коли матимемо більше інформації, зможемо зробити відповідні висновки», – зауважив Юрій Мартинюк.