Реальні кроки для покращення ситуації в медицині виокремили лікарі-практики, експерти та активісти «ВАРТИ» під час експертної дискусії, який організував громадський рух.  Ці напрацювання стануть частиною програми розвитку «Твій Львів».

Як наголошують у «ВАРТІ», нинішній рік через ситуацію із коронавірусом особливо оголив і загострив проблеми у медицині. Відтак ця сфера займатиме одне з ключових місць у програмі руху.

«Важливо, що дискусія зібрала дуже сильний склад учасників. Це люди, для яких медицина – не теорія, а практика, щоденне життя. Відтак їхні фахові поради вкрай важливі для нас», – наголосив координатор «ВАРТИ» Валерій Веремчук, який уже понад 5 років разом із «Народною Самообороною» Львівщини забезпечує доставку медичних меблів та обладнання у лікарні Львова та області.

Зокрема, в обговоренні взяли участь директор Львівського діагностичного центру Роман Пукаляк, керівник Центру екстреної медицини та медицини катастроф Львівської області Андрій Васько, педіатр, неонатолог Марія Кисельова, лікар-патологоанатом Артем Канарейкін, психотерапевт Оксана Медвідь, акушер-гінеколог Катерина Шиманська, член збірної України із сучасного п’ятиборства Павло Зведенюк, координатори «ВАРТИ» Наталія Шелестак і Валерій Веремчук.

«У результаті майже тригодинної, але дуже конструктивної розмови ми відібрали п’ять РЕАЛЬНИХ до здійснення реалізації кроків, які покращать і умови роботи лікарям, і якість медичних послуг, і сприятимуть зміцненню здоров’я населення», – говорить Наталія Шелестак, що, як громадська діячка, вже не раз долучалася до ініціювання різних медичних програм в області.

Отож йдеться про програму «Громадське здоров’я» – популяризація і сприяння проведенню  регулярних медичних обстежень для мешканців, раннє виявлення онкозахворювань, запобігання ожирінню та цукровому діабету. Також необхідні уніфікація медичних лабораторій, будівництво нової станції екстреної медичної допомоги у Львові із сучасною технічною базою. Серед запланованого і реалізація програм «Психічне здоров’я населення», «Безпека крові» – використання надійних методів перевірки донорської крові, запуск «Бладмобіля» для максимального залучення мешканців до донорства.

«Кожен із цих пунктів передбачає цілий комплекс заходів та проєктів. Але при системному втіленні їх у життя ми вже за кілька років матимемо дуже позитивний ефект для нашої медицини», – резюмувала Наталія Шелестак.

Нагадаємо, рух «ВАРТА» розпочав серію тематичних експертних дискусії щодо розвитку найважливіших сфер для життя львів’ян. Саме обговорені пропозицій стануть основою програми розвитку міста на найближчі п’ять років «Твій Львів».