Продаючи Львівську виправну колонію №48 Міністерство юстиції не дослухалося до побажань міста і його громади. Це може по-різному відбиватись на місті і його мешканцях, якщо не встановити чіткі правила щодо того, чим наповнювати територію.

Про це в ефірі проєкту “Народне Толк-Шоу” на телеканалі NTA розповів керівник фракції “ВАРТА” у Львівській міській раді Юрій Мартинюк.

Коментуючи продаж Львівської виправної колонії, він наголосив: Мін’юст – структурна одиниця органів центральної влади, яка розпорядилася своїм майном, не зваживши на неодноразові пропозиції львівської влади щодо реалізації цього майна.

“Маємо величезну кількість прикладів, коли, за клопотанням місцевих громад, їм передавали державне майно для більш ефективного використання. У цьому випадку Мін’юст не дослухався до жодних прохань і рекомендацій, а просто реалізувало своє майно. З юридичної точки зору – правильно. Та громада, яку представляє депутатський корпус, відреагувала на це, щоб подбати і про власні інтереси, – підкреслив Мартинюк.

Він розповів, що місцеві депутати ініціювали ухвалу, в якій прописали, як би власники мали забудовувати цю територію: 65% території – громадський комплекс, не більше 30% – житлова забудова.

“Інвестор має наперед знати, що його чекає у реалізації того чи іншого інвестиційного проєкту. Має знати, що там мають бути освітня, спортивна, соціальна, відпочинкова інфраструктури, комерційні об’єкти. Але все це насправді мало б розробляти управління архітектури і в нас би мали бути відповідальні за це чиновники”, – вважає Юрій Мартинюк.

Нагадаємо, що територію та майно колишньої виправної колонії №48 з аукціону викупили компанії львів’янина Тараса Зубика та депутата ЛМР від партії «Самопоміч» Романа Федишина – власника ринку «Шувар». Сума угоди склала 407,5 млн грн.