Голова транспортної комісії ЛМР, депутат фракції «ВАРТА» Ігор Зінкевич переконаний: без комплексної програми розвитку громадського транспорту на 4-5 років нема доцільності розглядати питання про підвищення тарифів на проїзд.

Зокрема, він дуже критично поставився до так званих «слухань» щодо зростання тарифів на проїзд у межах Львівської міської територіальної громади, які відбулися 12 березня. За його словами, це було не обговорення, а презентація від профільних чиновників власного бачення підвищення вартості.

«Новий тариф не вирішить проблем громадського транспорту. Це чергове точкове рішення, яке вдарить по гаманцях львів’ян, але не принесе покращень у перевезеннях. Щоб якісно змінити роботу громадського транспорту, потрібна комплексна програма із чітко прописаними заходами на 4-5 років. Її нам обіцяють ще з 2019 року. У січні наша комісія звернулася до Ореста Олеськів  з проханням представити таку програму до 15 березня. Натомість нам презентували розширену на територію громади версію Плану сталої мобільності та пропозицію підняти ціну», – говорить Ігор Зінкевич.

Також він нагадав, що з вимогою підготувати Програму до управління транспорту звертався на початку лютого і виконком ЛМР – із терміном виконання до 10 березня.

«Зрештою, якщо говорити про тариф, то у ньому має бути закладена така складова як операційне обслуговування е-квитка. Ще треба враховувати локдауни, проїзди пільгових категорій. Цього нема. Нам просто малюють чергову цифру – і все. А за яким принципом її вивели, невідомо. Ще з 2017 року управління не виконало розпорядження виконкому про вивчення та визначення пасажиропотоку у Львові. Тому бажання підняти ціну за проїзд – це спроба чиновників оплатити коштом львів’ян власну неспроможність розробити програму, нарешті запустити нарешті е-квиток», – резюмував Ігор Зінкевич.