Фракція «ВАРТА» у Львівській міській раді разом з колегами з інших фракцій ініціювала проєкт ухвали, де зазначено, якими об’єктами має наповнюватися територія колишньої виправної колонії №48 у Львові.

Текст проєкту, який депутати підготували ще до продажу в’язниці з аукціону, вже опублікований на сайті ЛМР.

Зокрема, ухвала передбачає чітке співвідношення того, що має з’явитися на території, яку зараз займають будівлі колонії.

Так, на 65% землі має з’явитися сучасний громадський комплекс. Він передбачає сквери, зелені простори, спортивну арену, дитячі майданчики. Також амбулаторію та освітньо-дозвільні заклади – медіатеку та центр для літніх людей. Висотність таких споруд немаєперевищувати 6 поверхів.

Водночас житлова забудова не повинна займати більше 30% території.

Таким чином депутати хочуть убезпечити величезну ділянку міської землі від надмірної житлової забудови. Натомість забезпечити мешканців, що живуть поруч (а йдеться про активний та густо заселений мікрорайон на перетині вулиць Хуторівка-Стрийська-Наукова), якісною, доступною інфраструктурою для розвитку, відпочинку та освіти.

«Ми чудово розуміємо, що земля в такому районі є комерційно привабливою. Тим паче, що там уже проведені всі комунікації. Розуміємо, що нові власники майна колонії, передусім – бізнесмени, які хочуть отримати вигоду. І це нормально. Але обов’язок міста подбати і про те, щоб вивільнені ділянки у Львові також служили міській громаді. Місто не повинне самоусуватися від того, що відбується на його території, а забезпечувати, окрім комерційної, розбудову ще й соціальної інфраструктури. Ця ухвала – розумний компроміс між бізнесом і владою для розвитку цього району. Сподіваюся, що вона стане дієвим інструментом контролю над подальшою долею ділянки і забезпечить її належне наповнення», – коментує керівник фракції «ВАРТА» у ЛМР Юрій Мартинюк.