Господарські питання в останні роки не були першим номером на порядку денному у міського голови Андрія Садового. Він більше переймався піаром і політикою.

Про це в ефірі програми «Народне Толк-Шоу» на телеканалі НТА заявила голова екологічної комісії ЛМР, координатор партії «ВАРТА» Ірина Оршак.

Вона нагадала, що коли в 2016 році трапилася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, а Львів потопав у смітті, вона, як голова постійної комісії екології та природокористування, запропонувала на сесії міської ради запровадити сортування сміття в місті, адже це дозволило б переробляти значну його частину.

«Двічі озвучивши депутатський запит, я написала проєкт концепції сортування твердих побутових відходів. Його підтримали депутати всіх фракцій, підписав міський голова, однак і сьогодні концепція тільки частково реалізована», – каже Ірина Оршак.

Вона наголосила, що, згідно закону 2018 року «Про відходи», вивозити на полігони несортоване сміття заборонено. Тим не менше чиновники міської ради на чолі з міським головою так і не забезпечили в місті роздільне сортування побутових відходів.

«Що ми бачимо сьогодні? На сміттєвих баках у нас є наліпки про те, що там має бути пластик, там скло, там папір. Все! Я багато разів звертала увагу на те, що потрібно проводити роз’яснювальну роботу, починати зі шкіл, з дитсадків. У 2017 році я була ініціатором проведення першого шкільного уроку на екологічну тематику. Необхідно людям закладати думку про те, що зі сміттям потрібно поводитися правильно», – переконана Ірина Оршак.