Сьогодні на комісії архітектури, містобудування та розвитку територій депутати розглянули питання, які будуть винесені на найближчу сесію Львівської міської ради.
Зокрема, звернення про надання ДП МОУ «Монтажник-Львів» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вулиці Січинського, 32-а.
За словами заступника комісії архітектури Юрія Мартинюка, це питання уже розглядали минулого року. Підприємство «Монтажник-Львів» перебуває в стані ліквідації з 2014 року.
Як повідомив представник за довіреністю від Міноборони Паланійчук А.В., попередні три голови ліквідаційної комісії не повноважні і по їх діях порушені кримінальні справи.
“Члени комісії висловили думку щодо необхідності спочатку дочекатись завершення питання з ліквідації цього підприємства і вже тоді розглядати погодження земельної ділянки за майном, яке є у віданні ДП. Комісія скерувала питання на розгляд сесії, і ми будемо про це дискутувати в сесійній залі. Проте, враховуючи те, що за словами представника, існує якийсь договір із забудовником ЖК «Континент» про будівництво там житла, вирішення цього питання потребує додаткового вивчення та аналізу, а не поспішного рішення уже на черговій сесії. Спочатку підприємство має перейти у власність держави в особі Міноборони. Тож варто бути максимально зваженими, щоб не почати руками міської ради черговий проект, який в майбутньому буде оскаржений правоохоронними органами», – зауважив Юрій Мартинюк
Також члени комісії підтримали надання земельної ділянки в оренду по вулиці Пасічній, 5А. Свого часу на цій території існував дитячий садок, територію якого розпродали частинами. Неподалік є ще один садок, відтак комісія архітектури кілька разів зверталась до управління освіти з проханням подати своє бачення, чи місту і комунальним установам потрібна ця земельна ділянка, щоб облаштувати там додаткові простори, які можна використовувати для соціальної інфраструктури.
“Натомість ми отримали відповідь від управління освіти, що ця земельна ділянка не потрібна місту. Ситуація для мене є дивною, адже спостерігаю велику кількість приватних дитячих садочків, які розміщаються в приватних, житлових будинках і де водять дітей гуляти в парк через магістральні дороги, бо інших місць – немає. Тобто приватні навчальні заклади розуміють, як використовувати зелені зони, а комунальні заклади не бачать доцільності і не мають механізму, як загосподарювати ті ресурси, які є в розпорядженні міста», – зауважив заступник комісії архітектури.

“Ми продаємо земельні ділянки поза межами міста, в Дублянах, в Малехові, але натомість коштів на розвиток цих територій не закладаємо. Це є неправильно і цю ситуацію треба вирішувати. Вона є аналогічною, коли забудовники платили пайові внески на розвиток інфраструктури, натомість ці кошти не вкладали у розвиток району. Ми запропонували обговорити ситуацію на найближчих засіданнях комісії із заступником міського голови з містобудування, щоб разом виробити спеціальний алгоритм, який допоможе значно покращити соціальну інфраструктуру міста та зробити розподіл коштів між усіма членами ЛМТГ більш справедливим», – Юрій Мартинюк.