Львів до 12 квітня – на жорсткому карантині. Обмежено роботу громадського транспорту, його перевели у режим спецперевезень. Утім й досі нема чіткого розуміння: хто і на яких умовах може ним користуватися.

«Спецперевезення – насправді така річ, коли транспорт має замовника. Ним може виступати  міська рада, підприємства для своїх працівників. Такий транспорт курсує по графіку, є конкретний перелік осіб, які можуть ним користуватися. У Львові ж більше питань, ніж чіткості. Ми вже рік живемо у карантині, це вже третій локдаун для міста, а мешканці мають ті самі питання: я можу їхати в громадському транспорті чи ні, чому скасували пільгові перевезення», – заявив голова транспортної комісії Ігор Зінкевич в ефірі «Народного толк-шоу».

Також він закцентував на тому: а чи повинні платити за проїзд у громадському транспорті в період локдауна медики, працівники сфер, які забезпечують життєдіяльність міста, які не можуть перебути гостру хвилю поширення «корони» вдома, працюючи дистанційно.

«Спецперевезення організовують передусім для того, щоб забезпечити добирання до роботи працівників медичної сфери, тих, хто забезпечує життєдіяльність міста, дбає про його безпеку і дотримання порядку. Це люди, які змушені перебувати в зоні ризику. Тож чи правильно, щоб ті, хто першим наражає себе на небезпеку, ще й платив за спецперевезення. Це питання також не врегульоване», – зазначив депутат.

Нагадаємо, Ігор Зінкевич уже звертав увагу на роботу транспорту під час карантину. На одному із засідань транспортна комісія доручила профільному управлінню розробити протокол чітких дій на час оголошення всеукраїнського локдауна та на випадок потрапляння міста у «червону» зону.