Велика частина спортивних, дитячих майданчиків у Львові й досі не оформленні по документах, не мають закріплених за собою ділянок. А відтак нема і відповідальних за їхній догляд, про організацію безпеки на них.

«І таких прикладів по місту багато. В кожному районі. Яка в цьому небезпека? Якщо раптом на такому майданчику травмується дитина, не буде навіть кому виставити претензії. Також нема відповідальних за прибирання таких майданчиків, їхній ремонт, догляд. А ще лише однією ухвалою на місці майданчика можуть погодити будівництво будь-чого», – розповів Ігор Зінкевич в ефірі «Народного толк-шоу».

За його словами, поки не провести аудиту всіх майданчиків у Львові, не можна говорити про будь-яку планову роботу з їх відновлення чи утримання у належному стані.

«Створенням майданчиків, як правило, турбуються депутати на своєму окрузі. Або небайдужі мешканці. Наприклад, на Люблінський активіст Володимир Баб’як через участь у Громадському бюджеті домігся ремонту стадіону біля 40-ї школи. В якому стані цей стадіон, роками у мерії навіть не цікавилися. Та зараз завдяки Володимиру там один із найкращих шкільних стадіонів у Львові. І тепер на цьому піариться міський голова», – каже Зінкевич.

Схожа ситуація і з озером на Панча, де чотири роки активна громада готувала проєкти на Громадський бюджет, марно била в набат, що водойма пересихає. Та тільки перед самими виборами мер обіцяє нарешті почати реконструкцію озера – за 24 млн гривень.

«Скільки у Львові майданчиків, скільки водойм, в якому вони стані? Тільки з чітким переліком зможемо працювати системно. Якщо ж усе залишити, як є, жодних змін не буде, а будуть лише окремі об’єкти для піару», – переконаний Ігор Зінкевич.