Програма каналізування до 2020 року виконана лише на 10%. У приватному секторі Рясного, де вже є готові проєктно-кошторисні документації, проведені тендери, роботи відклали майже на рік.
Голова екологічної комісії, координаторка ГР «ВАРТА» Ірина Оршак, пояснила, чому у Львові навіть у складний карантинний рік знаходять гроші на питні фонтанчики, мурали, втім не вирішують першочергових господарських проблем.
«Міський голова звик з’являтися з камерами там, де об’єкт вже завершений, чи реалізовується, яким раніше вже хтось займався. Зазвичай, це депутат на окрузі, який спілкується з громадою, добивається розробки проєкту, щоби була відповідна стрічка в бюджеті. Меру цікаві лише ті об’єкти, де можна показати гарну картинку, зробити гарні фото», – прокоментувала Оршак стиль господарювання мерії в ефірі «Народного толк-шоу».
Натомість, такі речі, як каналізування, прокладання водопроводу, – «не фотогенічні», тож їх і не поспішають фінансувати.
«У Рясному частина вулиць приватного сектору й досі не має каналізації. Є готові ПКД, по частині проєктів розіграні тендери, люди проголосували е-петицію. Але я прийшла вчора в міську раді і мені показують дорожню карту: ніби починатимуть цей об’єкт через 260 днів. А п’ять років що робили? Каналізування – це ж важлива річ. Це комфорт мешканців, це стан екології», – наголосила Ірина Оршак.