Орендодавці-приватники мають проявити соціальну свідомість і піти на зустріч малому бізнесу, якому найважче перебути скрутний період карантину та локдаун.

У цьому переконаний депутат ЛМР фракції «ВАРТА» Тарас Ворко, до якого по підтримку звернулися працівники двох непродовольчих ринків Львова – «Південний» і «Торпедо».

Через оголошення жорсткого карантину вони призупинили роботу. Кажуть, що чергова пауза доведе їх до банкрутства. Тим паче, що власники ринків, де підприємці орендують торгові площі, наразі не знизили орендної плати. Тому навіть у часи простою торговцям потрібно сплачувати повну вартість за крамнички.

«Разом із колегами розуміємо, що сьогодні непросто ведеться більшій частині бізнесу, втім у такий складний час дуже важливо подбати не лише про свій добробут, а й проявити певну солідарність до партнерів, до тих, з ким співпрацюєте. Гадаю, що схожа ситуація могла скластися не лише на двох ринках, а й на інших у нашому місті. Тому хочу закликати орендодавців проявити розуміння та розробити варіанти підтримки малого бізнесу. Дуже важливо, щоб він втримався на плаву, пережив нинішні випробування. Адже карантин рано чи пізно мине, життя налагодиться і дрібний бізнес знову приноситиме дохід», – говорить Тарас Ворко.

На думку депутата, є кілька варіантів виходу із ситуації. Перший – знизити орендну плату для торговців чи взагалі при можливості організувати так звані «орендні канікули» на час локдауна. Другий – розробити прийнятні для обох сторін системи відтермінування оплати, розбити виплати на рік-півтора.

«Львівський бізнес у всі непрості часи проявляв соціальну свідомість, ніколи не залишався осторонь викликів. І зараз це також необхідно. Я переконаний, що мої слова знайдуть відгук, і власники ринків підуть на зустріч підприємцям. Зустріньтеся з ними, обговоріть, як жити далі і разом встояти перед випробуваннями», – наголосив Тарас Ворко.