Закінчується період безконтрольного та бездумного використання грошей із бюджету. Це принципове завдання, яке «ВАРТА» у співпраці з депутатами з інших фракцій вже почала реалізовувати через активну роботу над розподілом коштів в ухваленому бюджеті-2021.
 
Обґрунтованість фінансових витрат – саме цей підхід ми відстоюємо, бо тільки так зможемо протистояти економічним і соціальним викликам у новому році. Тож на найближчі півтора-два місяці заплановані аудит та аналіз всіх потенційних бюджетних видатків, до яких маємо застереження.
 
Першими під перевірку потраплять гроші на чиновників і чисельні програми, які щороку з’їдають сотні бюджетних мільйонів.
 
Жити на широку ногу топ-посадовцям більше не вдасться. Вже встановили ліміт на преміювання для них – не більше 200% від окладу. Тож шокуючих новин про те, що заступник мера чи керівник департаменту отримали по 60, 70, 100 тисяч гривень львів’яни найближчим часом не побачать. Наступний крок – управлінське рішення щодо штату управлінців, який зараз налічує 1 810 працівників. На їхнє утримання у 2021-ому хочуть потратити аж 759 млн гривень. Утричі більше, ніж на медицину. Маємо ретельно вивчити, чи потрібна велика кількість людей, які в них обов’язки, функціональне навантаження.
 
Паралельно профільні комісії разом із бюджетною проаналізують усі програми, які пропонуються фінансувати з міської казни. Адже має бути розуміння, які з програм справді ефективні і на часі, а які витягують гроші із бюджету в нікуди. Тільки після отримання такої інформації можна буде робитивисновок про доцільність і розмір їхнього подальшого фінансування.
 
Впевнені, що у результаті перевірок вдасться вивільнити не один десяток мільйонів гривень, які підуть на реальні потреби сьогодення.
 
Насправді за крайній тиждень було проведено величезну роботу. Бюджетна комісія, яку очолює Наталія Шелестак, збиралася практично щодня, засідання тривали годинами, були дискусії, але знаходили компроміси. Завдяки конструктивному підходу бюджет-2021 справді соціальний, з акцентом на медицину, яка роками фінансувалася за залишковим принципом. Наслідки цього сповна відчули ще на початку пандемії. Відтак наполягатимемо, щоб і бюджет розвитку, який рада розглядатиме на початку 2021-ого, також був орієнтований на розвиток медицини. Також вдалося закрити всі захищені статті, які забезпечать повноцінне функціонування важливих комунальних підприємств, вчасну виплату зарплат.
 
Окрім того, потрібно не лише витрачати, а й подбати про доходи. Після перемовин із очільником ДПС Львівської області голова бюджетної комісії Наталія Шелестак скерувала в секретаріат ради звернення із проханням ініціювати створення спеціальної комісії із залученням податківців Львівщини, аби спільно напрацювати ряд кроків для збільшення надходжень від податку з нерухомості та інших місцевих податків.
 
Львів входить у новий рік з бюджетом – і це плюс. Утім ухвалити його – лише пів справи. Основне тепер – забезпечити ефективне використання грошей та правильно розставити пріоритети.