Однією з причин нещодавньої трагедії на Сихові, коли на трамвайній колії загинула літня жінка, депутат ЛМР з фракції «ВАРТА» Ігор Зінкевич вважає погане освітлення зупинок, адже у темряві водіям складно контролювати висадку-посадку пасажирів. Тож пропонує всі посадкові майданчики оснастити автономним підсвічуванням.

Ігор Зінкевич ще кілька років тому звертав увагу на цю проблему. Тоді у відповідь на його звернення ЛКП «Львівсвітло» підсвітило деякі трамвайні зупинки додатковими світильників вуличного освітлення. Втім «без світла» так і залишилися посадкові майданчики на вул. Стуса та пр. Червоної Калини.

У неформальній розмові фахівці «Львівелектротрансу» та «Львівавтодору» розповіли депутату, що при проєктуванні трамвайної лінії на Сихів освітлення зупинок узагалі не передбачили. Відповідно до платформ не підвели струму для ліхтарів. Утім сучасні технології дозволяють вирішити ситуацію.

«На великих автотрасах України встановлюють автономне освітлення на пішохідних переходах і розв’язках поза межами населених пунктів. Енергоощадні світильники живляться від акумуляторів, які вдень заряджаються від сонячних батарей. Освітлення вмикає і вимикає спеціальний датчик. Вартість такої системи – близько 400 тисяч гривень. Саме такі системи автономного освітлення задля безпеки пасажирів варто застосувати на зупинках уздовж сихівської трамвайної лінії», – переконаний Ігор Зінкевич.