Працівники Новороздільської лікарні більше двох місяців не отримують заробітної плати в повному обсязі! І така ситуація уже не вперше. Минулого року медики теж кілька місяців не отримували грошей, тому довелось частину коштів компенсовувати з міського бюджету.

Цього разу затримку виплат керівництво лікарні пояснює воєнним станом, браком коштів від НСЗУ та висловлює пропозицію скоротити частину працівників.
Натомість депутати фракції ВАРТА Новороздільської міської ради пропонують збільшити кількість пакетів державних медичних послуг і скористатися новою постановою Кабміну, яка передбачає збереження робочих місць.
Зокрема, Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 році, затверджений постановою КМУ від 29.12.2021, доповнено пп. 1321–1324, завдяки чому з’явився пакет медичних послуг під назвою «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги».
Тобто, для того, щоб не
скорочувати працівників, прийнята постанова про збереження кадрового потенціалу, за якою НСЗУ покриватиме видатки, яких не вистачає, на зарплату.
«Причиною всіх бід нам називали невиплату НСЗУ. Проте, медпрацівники зв’язались з цією структурою і дізнались, що жодної заборгованості насправді немає, – розповідає голова фракції ВАРТА у Новороздільській міській раді Катерина Шиманська. – Працівники лікарні, а конкретно вторинка, в кількості 70-ти осіб подали колективне звернення до голови громади та головного лікаря, щоб з’ясувати причини затримки зарплати. Директор КНП «Новороздільська міська лікарня» Олег Стеців переконує, що лише скорочення штату лікарні врятує ситуацію. Проте, судячи з останнього місяця, працівники самі заробляють на себе кошти! Для чого їх скорочувати, коли триває війна і медики вкрай потрібні”, – каже Катерина Шиманська.
Водночас вартові Розділля підготували свої варіанти виходу з цієї ситуації.
Насамперед вони пропонують:
✅зменшити зарплату директора та премії для адміністрації лікарні і бухгалтерії;
✅ввести більшу кількість платних послуг,
✅врегулювати орендну плату та питання госпрозрахунку.
І найголовніше,
✅збільшити кількість пакетів державних медичних послуг та скористатись підписаним пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги».