Юрій Мартинюк

адвокат, волонтер

Народився 1 квітня 1981 року у Львові. Майже 40 років проживає у Франківському районі.  За освітою – юрист.

Один із засновників «Народної Самооборони» Львівщини. Нагороджений відзнакою президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції»  – «Полум’яне серце». Ініціатор створення Інтерактивної мапи новобудов, за допомогою якої мешканці можуть отримати інформацію щодо законності будівництв у Львові. Учасник тимчасової контрольної комісії ЛМР, що виявила чисельні порушення у роботі комунального перевізника АТП-1. За результатами роботи комісії,  проти керівництва підприємства були відкриті кримінальні справи.

«Завдання влади – створення комфорту для мешканців. Але його не буде без єдиної концепції, як має розвиватися місто. Без цього розвиток мікрорайонів, гармонія простору і людей – не можливі. Втім влада й до сьогодні готує проєкти, які можуть задовольнити хіба амбіції їхніх авторів, але не потреби львів’янин. Міський архітектор реалізовує власні візії, виконком погоджує дозволи на будівництво без розуміння, як це впливатиме на архітектуру. А більшість депутатів при ухваленні рішень здебільшого навіть не розуміють, за що голосують. І наче всі рішення законні, але в підсумку – хаос. Чиновники так і не налагодили належної взаємодії між всіма гілками влади. Є лише повна колективна безвідповідальність.

Влада звинувачує бізнес у відсутності того, що насправді мала би забезпечити сама: дитсадочки, школи, спортивні і громадські простори. Для вирішення ситуації потрібен комплексний і фаховий підхід, що зможе дати новий поштовх для розвитку. Щороку збільшується кількість автомобілів, але всі ділянки під автостоянки віддали під забудови. Яким має бути рішення? Дуже просто. Приклад, реконструкція спортивного стадіону зараз мала би передбачати проєктування підземного паркінгу під ним. Саме таким має бути сучасний підхід до зручної організації життя мешканців».

Одружений, виховує сина.