У Львівській міській раді відбулась зустріч лідерок жіночих організацій з старшою радницею з гендерних питань Представництва ООН в Україні Аналі Пеппер та представницею ООН Жінки Лілою Карре.

На зустріч запросили представниць різних категорій населення, які постраждали внаслідок війни: внутрішньо переміщених осіб, дружин, матерів загиблих воїнів, жінок з інвалідністю та матерів, що виховують дітей з інвалідністю.
За словами депутатки ЛМР, керівниці ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО» Нелі Васюти, метою дискусії було намагання почути, з якими проблемами через війну стикаються жінки, як вони їх вирішують і як міжнародні організації можуть їм допомогти. Як результат, буде напрацьовано звіт і представлено в ООН.
“Ми покликали жінок з різних організацій, щоб вони розповіли, як вони долають труднощі, які перед ними виникають, а також, аби вони поділились пропозиціями, як можуть міжнародні організації допомагати. Представниці ООН уже мали бесіди із жінками з різних міст України. Ми багато говорили про системні зміни, яких потребує наше громадянське суспільство. Про те, які реформи, програми потрібно провести, щоб жінки були долучені до прийняття рішень».
Учасниці зустрічі зійшлись на тому, що жінкам та членам родин потрібна потужна, експертна психологічна допомога, а також реабілітаційні центри, куди можна звернутись.
“Жінки потребують емоційного відновлення. І відсутність фахової психологічної допомоги – це одна з проблем. Війна триває вже довго, багато чоловіків на фронті і жінці важко перебувати в ресурсі, мати силу вирішувати всі проблеми, які лягли на її плечі. Відтак потрібно працювати на випередження і залучати жінок в цей процес відновлення країни, родини. Наразі система охорони здоров’я не готова надавати якісні послуги такій великій кількості людей, у нас поки немає відповідних приміщень, навчених фахівців, спеціальних комплексних програм реабілітації. Тож допомога міжнародних організацій, як ніколи, на часі», – зазначила Неля Васюта.