Влада змінюється. Та незмінною залишається абсолютна нездатність правоохоронців швидко та ефективно розслідувати напади на журналістів.

Сьогодні вночі невідомі спалили авто програми журналістських розслідувань «Схеми». І ця історія має передісторію.

Знищена автівка належить водію «Схем». Саме тому, чиї персональні дані торік оприлюднив одіозний ексзаступник голови адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов. Таким чином він хотів перешкодити виходу журналістського розслідування, в якому був головним фігурантом. Тоді ж Портнов публічно погрожував журналістам «Схем».

Насправді, методи, до яких вдається прибічник режиму Януковича, не дивують. Натомість вражає відсутність реакції від уже нової поліції. Попри те, що було відкрито кримінальне провадження через перешкоджання журналістській діяльності і погрози, ця справа й досі на стадії досудового розслідування.

А ще на початку цього місяця журналіст «Схем» Михайло Ткач повідомив, що знайшов у себе вдома пристрій для прослуховування. Поліція знову начебто почала розслідування, але навіть ретельно не оглянула приміщення. І ось тепер підпал авто…

Бездіяльність правоохоронців лише провокує подальші напади на журналістів. І кожен такий факт – це додатковий удар по свободі слова в Україні.

Не можна стояти осторонь і вдавати, що нічого не відбувається. Вимагаємо від правоохоронців нарешті почати виконувати свою роботу. Вимагаємо провести професійне та публічне розслідування, назвати суспільству замовників переслідування журналістів, а не лише відкривати провадження для галочки.

Звісно, це складніше, аніж «малювати»  справи проти наших військових і волонтерів. Втім нагадаємо пану Авакову, що функція правоохоронних органів – розслідування злочинів, а не складання байок.