Уже 15 березня у Львів мають привести перші 20 валідаторів, які тестуватимуть у громадському транспорті. Втім є побоювання, що запуск е-квитка знову можуть перенести.

Про це повідомив голова транспортної комісії ЛМР, депутат «ВАРТИ» Ігор Зінкевич за результатами виїзного засідання на «Львівавтодор».

«На попередній комісії нам повідомили, що е-квиток сповна запрацює у громадському транспорті у січні 2022 року. Та «на виїзді» ми почули, що й ця дата може виявитися не фінішною. За словами заступника директора «Львівавтодору» з автоматизованих систем Романа Лева, не вистачає юридичного супроводу, нема фахівців, які адмініструватимуть систему. А це, мовляв, ще одна перешкода до запуску е-квитка», – розповів голова комісії Ігор Зінкевич.

Він нагадав, що е-квиткова епопея триває ще 2014 року, на нього взяли кредитні гроші. На його переконання, цього року мали б вирішуватися вже винятково технічні моменти: встановили-протестували-відкоригували-запустили.

«Договір укладено з ЄБРР, його фахівці надають повний супровід, у тому числі й юридичний. Це в особистій розмові мені підтвердила й керівниця юридичного відділу мерії Гелена Пайонкевич. Тож мені видається, що пан Лев просто не хоче брати відповідальність за результат і вже шукає якісь причини для пояснень у разі невдачі», – додає Ігор Зінкевич.

Депутат наголосив, що транспортна комісія тепер повністю контролюватиме процес, щомісяця вимагатиме інформацію про те, на якій стадії він перебуває.

«Відкладати нікуди. Е-квиток – це принципове питання для мене, для моїх колег. Бо це основа для фінансової прозорості ринку перевезень, зрозумілого та обґрунтованого формування тарифу», – переконаний Ігор Зінкевич.