Волонтери «Народної Самооборони» Львівщини та активісти «ВАРТИ» запустили серію доставок допомоги з Європи у 5-ту міську лікарню.

«Генеральний директор лікарні зголосився на співпрацю з нами. І практично через тиждень після розмови отримали результат. Уже доставили дві фури з медичними ліжками та матрацами – одну з Австрії, іншу – з Німеччини у співпраці з фондом Freunde helfen, корпорацією «Meest» і львівським «Ротарі клубом»», – розповів керівник «Народної Самооборони» Львівщини та голова медичної комісії Валерій Веремчук.

До слова, профільна комісія також провела виїзне засідання у лікарню.

«Кошти з бюджету розвитку лікарня просить здебільшого на ремонти – покрівель, окремих приміщень, ліфтів. Щодо оновлення обладнання, меблів, то генеральний директор Андрій Миськів планує закривати більшість потреб без залучення міських коштів, а через чітку стратегію розвитку лікарні, співпрацю з волонтерами. Якщо зараз у медзакладі надають 11 пакетів послуг, то вже цього року хочуть укласти договір із НСЗУ аж на 21 пакет. А кожен із них – гроші від держави», – розповів Веремчук.

Наприклад,  у лікарні власними силами запускають кабінет для проведення діалізу, придбали високоточні рентген і мамограф нового покоління, на яких львів’яни зможуть проходити якісну перевірку та діагностику. А з міського бюджету просять профінансувати придбання лапароскопічну стійку за 2,5 млн гривень.

«Таке ставлення до роботи та ініціативу завжди хочеться підтримувати. Передусім, наполягатиму, щоб на всі запити лікарні виділили гроші з бюджету розвитку. Ну і волонтери не залишатимуться осторонь», – каже Валерій Веремчук.