Відомий український скульптор Віктор Проданчук подарував селищу Рудно власні авторські твори із серії «Етнічні музи», в яких поєднав традиції скіфської та трипільської традицій. Оригінальні скульптури встановили біля місцевого Народного дому.

За словами Віктора Проданчука, який, до речі, брав участь у реставрації понад ста пам’яток  архітектури у Львові, він уже давно мріє створити у місті парк скульптур. Втім наразі так і не знайшов відгуку на цю ідею у мерії. Тож вирішив частину своїх робіт подарувати рідному селищу.

Вибрав особливі твори, з яких мешканці зможуть більше дізнатися про трипільську культуру.

«Ці скульптури – це моя інтерпретація скіфських баб, трипільських  форм із солярною символікою. Вона винятково позитивна – означає сонце, добробут», – пояснює Віктор Проданчук.

Підтримати колегу, адже відомий митець зараз кандидує до ЛМР від партії «ВАРТА», на презентацію у Рудно також приїхав і кандидат на посаду Львівської ОТГ Ігор Зінкевич.

«Мистецтво – це невід’ємна частина суспільства. І так речі потрібно проводити та підтримувати. Віктор – це приклад молодим скульпторам та додаткова мотивація творити з розумінням, що їхня робота потрібна», – прокоментував Ігор Зінкевич.