Спроби протягнути через парламент антиукраїнські рішення можуть привести лише до нашої поразки у війні з Росією. Але нинішня влада продовжує всіляко демонструвати свою готовність виконувати вимоги Кремля.

Господар Кремля вимагає від України якнайшвидше провести вибори в ОРДЛО. І голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук звертається до Верховної Ради з пропозицією подумати, а чи можна із постанови про призначення виборів на 25 жовтня прибрати пункти про неможливість проведення вибрів в ОРДЛО. І нардепи таки беруться обговорювати це питання.

Тепер у нашому парламенті буде створена робоча група, яка напрацьовуватиме рішення, щоб задовільнити забаганки Кремля.  Вона готуватиме, як кажуть «слуги народу», спеціальні законопроєкти, що «стосуються миру в Україні». Йдеться про окремий закон для проведення виборів в ОРДЛО, а також, вочевидь, про новий закон про «особливий статус» Донбасу. Фактично йдеться про імплементацію російської версії «формули Штайнмаєра» в наше законодавство.

Політична частина мінських угод небезпечна для нашої країни. І зараз немає жодних передумов, жодних потреб шукати шляхи, щоб виконувати її в односторонньому порядку. Влада повинна припинити йти на поступки Путіну. І нарешті почути активне українське громадянське суспільство.

Не можна торгувати суверенітетом держави заради власних політичних амбіцій. Путін розпочав цю війну і йому потрібні не домовленості, а контроль над Україною. А нам потрібно захищати українські інтереси!