Фракція «ВАРТА» у Львівській міській раді висловлює своє критичне ставлення до майбутнього голосування за проєкт бюджету-2021 у тому вигляді, який зараз пропонують депутатам для ознайомлення.

Про це під час брифінгу представників усіх фракцій ЛМР заявила депутатка від «ВАРТИ» Наталія Шелестак.

«Причина – очевидна. Пріоритетність у розподілі коштів не витримує жодної критики. Передусім кількість грошей, які мерія пропонує на програми охорони здоров’я. На всю Львівську ОТГ – це лише 162,7 мільйонів гривень зі 10,5 мільярдів гривень загального фонду. Зате на чиновницький апарат у проєкті бюджеті планують майже 800 мільйонів. Є чимало запитань і по багатьох інших пропозиціях, до яких нема жодних розрахунків, не зрозуміло, на чому базуються ці цифри. Втім жодних відповідей депутати не отримують», – озвучила позицій фракції Наталія Шелестак.

Ще один важливий момент – процедура ухвалення бюджету. Його проєкт має пройти щонайменше обговорення та розгляд профільною бюджетною комісією, якої ще навіть не створено.

Утім усі заклики депутатів «ВАРТИ» та й інших фракцій до міського голови якнайшвидше розпочати роботу, обрати секретаря, визначатися зі складами комісій, проігноровані. Сесія вкотре переноситься. І є загроза, що Львів не встигне затвердити кошторис міста на 2021 рік у визначений законодавством термін – до 25 грудня.

«Зараз ознайомлення із бюджетом відбувається винятково на фракційному рівні. Нема широкого обговорення. Тож нам уже пропонують: проголосуйте той проєкт, що є, а далі будемо вносити правки. Але так не буде. Нова рада має працювати продуктивно та в інтересах громади, а не поспіхом ухвалювати будь-які рішення, наслідки яких можуть дуже дорого обійтися львів’янам у наступному році», – резюмувала Наталія Шелестак.

Відтак фракція «ВАРТА» вкотре звертається до міського голови Андрія Садового із закликом провести сесію ЛМР якнайшвидше та скористатися сучасними технічними можливостями, аби, попри хворобу, взяти в ній участь.