Замість реального завершення децентралізації та розвитку, отримаємо жорсткий контроль місцевого самоврядування центральною владою через адмінресурс.

Саме такі загрози приховують плани об’єднати райони у мегаутворення. Зокрема, і загнати до їх складу міста обласного значення.

Річ у тім, що ми й досі не отримали відповіді на основне питання: а яким при таких об’єднаннях буде майбутній розподіл повноважень на рівнях громад, районів та областей. А це прямий шлях до хаосу і політичних зловживань.

Що маємо на увазі? Для прикладу, якщо центральній владі не сподобаються результати місцевих виборів, вона матиме можливість «нагинати» і контролювати міста через районні державні адміністрації.

Уже зараз у різних регіонах країни відбуваються протести проти такого непродуманого створення мегарайонів. Тим паче, що все відбувається без врахування думки самих громад, міст. Утім на це від центральної влади – жодної реакції.

«ВАРТА» проти знищення правильної ідеї децентралізації! Закликаємо центральну владу спустися зі столичних верхів та врешті почути думку місцевих громад.

Ефективне місцеве самоврядування – це основа сильної держави! Тому центральна влада має працювати над вдосконаленням законодавчої бази для розвитку та економічного процвітання громад, а не ставити додаткові перешкоди на цьому шляху.

Громадський рух «ВАРТА»