Під час карантину уряд повністю втратив зв’язок із реальністю. Ухвалюючи зобов’язання для людей, місцевих рад, вимагаючи посилити обмеження, взагалі не бере до уваги потреби громад, не надає підтримки. Тож протесів проти рішень із Києва може бути ще більше.

Такий прогноз зробив депутат ЛМР, координатор ГР «ВАРТА» Валерій Веремчук, коментуючи для «4 каналу» спротиви на місцях проти карантинних обмежень.

Він нагадав, що всю весну, практично три місяці українці слухняно дотримувалися карантину, всіх приписів. Утім підтримки від влади мало хто дочекався.

Наприклад, Львів не отримав жодного апарату штучної вентиляції легень від держави, хоча з бюджету виділялися на це величезні суми. Місто ШВЛи купувало або з міського бюджету, або за кошти благодійників, або ж допомагала волонтерська спільнота.

«Уряд діє в односторонньому порядку. Ухвалюючи якісь рішення, зобов’язуючи людей до нових правил, урядовці не відчувають життя людей, не цікавляться, а чи зможуть люди жити за ними. Саме тому йде спротив – у Тернополі зупиняють потяги, деякі місцеві ради ігнорують розпорядження уряду про посилення карантину. На місцях чудово розуміють, що знову закрити бізнеси –  це вбивство місцевих бюджетів, їх наповнення. Це вбивство території», – пояснив Веремчук.