На тридцятому році Незалежності, на сьомому році війни з Росією нам досі доводиться боротися з представниками «русского міра» в українському парламенті.

Ідеться не тільки про фракцію кума Путіна, але й про інфікованих вірусом «какая разніца» нардепів президентської сили.

За ініціативи «слуг народу», парламент планує розглянути зміни до мовної статті закону «Про вищу освіту» (законопроєкт № 3717). В ньому передбачено, що навчання іноземних студентів може здійснюватися іноземною мовою. Не важко зрозуміти, що йдеться саме про навчання російською для іноземців.

Одразу зазначимо, що чинне законодавство дозволяє викладання предметів для іноземних студентів англійською чи мовами Євросоюзу. І цього абсолютно достатньо.

Україна – це не колонія Росії. Нинішній українській владі нарешті треба це зрозуміти. І російській мові не місце в освітньому процесі українських вишів. Не потрібно гратися на темі потреб іноземних студентів. Якщо іноземці приїжджають вчитатися в Україну, то можуть здобувати освіту українською, англійською та мовами ЄС. До чого тут російська мова?

Вимагаємо від парламентарів відмовитися від спроб русифікувати нашу систему вищої освіти під надуманими приводами. І штучно не нагнітати мовне питання. Лише нещодавно українське громадянське суспільство відбилося від ініціативи «слуги народу» Бужанського русифікувати навчання у середній школі. Активні українці зупинять і кожну наступну спробу.