Офіс президента України вже навіть вбивство українських військових називає лише провокацією «тієї сторони». І від Росії вимагає «вплинути на провокаційну поведінку незаконних збройних формувань у Донецькій та Луганській областях з метою збереження режиму припинення вогню». Сам президент Зеленський просто учергове промовчав після ворожих атак 6 вересня.

Це свідчить про те, що ця влада і далі переконуватиме всіх нас в ефективності так званого «всеосяжного перемир’я» на Донбасі від 27 липня. «Перемир’я» під час якого гинуть українські бійці. Водночас наша армія обмежена у своїх діях, бо не може здійснювати ні розвідку, ні адекватно відповідати на ворожі атаки без дозволу вищого військового керівництва.

Президент Зеленський просто забуває про те, що він є Верховним головнокомандувачем і від його рішень залежать життя наших військових. Через своє бажання знову зустрітися з Путіним він ставить у ще більшу небезпеку захисників України на фронті.

Очевидно, що фіктивне «перемир’я» Кремль використав як «пряник», щоб зробити українську владу більш зговірливою. Мовляв, це перший крок до миру, просто надалі треба виконати політичну частину мінських угод. Путін хоче якнайшвидших місцевих виборів у ОРДЛО, щоб легізувати свої маріонеток вже як офіційну влада на нині окупованих територіях. А ще краще для нього – в усьому Донбасі. Тепер Путін використовує «батіг» – загострення на фронті, щоб наша влада у будь-який спосіб намагалася зберегти примарне «перемир’я».

Це така собі перевірка від Кремля для Зеленського та його оточення. І видно, що нинішня українська влада робить усе можливе не для того, щоб захистити українські інтереси, а намагається лише не дратувати господаря Кремля.

У такій ситуації активні українці не можуть мовчати. Вимагаємо від влади відкинути вимоги Кремля щодо політичної частини мінських угод. Потрібно перестати брехати про дію «перемир’я» на Донбасі. І вже сама українська влада має закликати цивілізований світ посилити санкції проти Росії.