Президент Зеленський, який бачить «мир в очах Путіна» і боїться навіть згадувати про російську агресію, назвав проривом чергові домовленості Тристоронньої контактної групи щодо чергового перемир’я на Донбасі. Тепер від 27 липня.

 

Неможливо повірити, що російські окупанти зупиняться. Зрештою, вже менш ніж за годину після початку «перемир’я» вони його порушили. Та більша небезпека в тім, що верховний головнокомандувач може поставити нашу армію під великий удар.

 

Офіс президента не опублікував усіх подробиць нових домовленостей. Зате спецпредставниця голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Хайді Грау повідомила, що, окрім припинення вогню, під заборону потрапляють розвідувальні дії, використання безпілотників. Вогонь у відповідь «допускатиметься лише за наказом відповідного військового керівництва».

 

Очевидно, що ворог плювати хотів на такі домовленості. Але якщо наших військових справді обмежать у можливостях здійснювати розвідку, зобов’яжуть чекати спеціальних наказів, щоб відповісти на атаки ворога, то це означатиме одне: наш верховний головнокомандувач вирішив «кинути» наших на передовій заради дружби з Путіним.

 

«ВАРТА» закликає президента згадати, що він – відповідальний за життя наших військових. А будь-які його непродумані дій, небезпечні домовленості чи нерозуміння ситуації можуть мати страшні наслідки.

 

Пам’ятаємо, як Зеленський нещодавно «реагував» на вбивство нашого військового медика Миколи Іліна поблизу Зайцевого. Пам’ятаємо, як не організували евакуацію пораненого розвідника Ярослава Журавля, який кілька днів стікав кров’ю і помер, не дочекавшись допомоги.

 

Приєднуємося до вимог громадськості провести розслідування службового недбальства, що призвело до смерті нашого розвідника і покарати винних.

 

Наші військові на передовій захищають усіх нас. Влада не може дозволяти собі покидати їх напризволяще. А будь-які домовленості щодо чергового перемир’я повинні базуватися на захисті національних інтересів, а не жорстких обмеженнях для наших бійців.