В межах проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», незалежна компанія Be-It Health & Social Impact провела глибинний аналіз 9 медичних закладів, які об’єднані в територіальні медичні об’єднання.

Фахівці проаналізували фінансовий стан лікарень, управлінські спроможності та якість медичних послуг. Результати досліджень  публічно представили на зустрічі у Львівській міській раді.

«Ці дослідження показали, перш за все, необхідність впровадження індикаторів якості медичної допомоги. Це про електронні дані. Медзаклади повинні перенести всю інформацію про медичну допомоги та процеси, які відбуваються у закладах, в е-систему. Тоді вони зможуть аналізувати індикатори якості та безперервно покращувати медичні послуги. І якщо львівські лікарні це зроблять, це буде великим кроком на шляху змін», – розповіла Наталія Ольберт-Сінько, керівниця Be–it Health & Social Impact.

Висновки компанії Be-It Health & Social Impact є рекомендаціями для керівників лікарень у формуванні стратегії ТМО. Згодом готові стратегії має погодити медична комісія та виконавчий комітет Львівської міської ради. 

Також до кінця жовтня юридичний департамент має створити три юридичні особи для кожного з ТМО. Після цього розпочинається процес переведення медпрацівників львівських лікарень на нове місце праці – у територіальні медичні об’єднання.

“Процес реформування медицини у Львові буде залежати від кожного медичного колективу. Тому що можна придумати геніальну реформу та плани, але нічого з цього не вийде, якщо кожен, хто включений в цей процес не буде зацікавлений в результаті. Завдяки великій роботі експертів ми побачили об’єктивну картину стану медицини сьогодні. Вона не найкраща, але тепер ми маємо розуміння як її розвивати та покращувати”, – додав Валерій Веремчук, голова медичної комісії, депутат від “ВАРТИ” в ЛМР.