У Львові на площі Ринок відкрили виставку-подяку «Історія волонтерства Львова». На виставці – історія близько 40 волонтерів, які від самого початку карантину навесні взялися допомагати самотнім літнім людям.

Героями виставки стали і «вартові» – Сергій Канюка, Олег Процик, Ірина Оршак, Юрій Добуш, Ірина Кваснікова, Оксана Рапіта.

«Я долучився до розвозки продуктів у Львові. Зокрема, відповідав за Личаківський район. Щодня з товаришами ми відвідували 20-30 адрес», – розповідає волонтер та активіст Олег Процик.

Його колега Юрій Добуш, який разом з Іриною Оршак працювали у Рясному, додає, що багато старших людей передусім раділи не так продуктам, а тому, що про них пам’ятають і їхня доля не байдужа іншим.

«Є багато самотніх людей, які під час жорсткого карантину просто потребували уваги. Їм не так була потрібна фінансова підтримка, а відчуття, що про них турбуються, що є, кому сходити в крамницю, є з ким поговорити, поспілкуватися», – говорить Юрій.

Ірина Кваснікова займається волонтерством понад 20 років. Визнає, карантин показав реальну ситуацію із забезпеченням людей у Львові

«Ми побачили, скільки львів’ян є соціально незахищеними. Для них наша допомога була життєво необхідною», – пояснює волонтерка.

У результаті волонтери разом із соціальними службами уклали список осіб, які потребують допомоги, але про яких раніше не знали.

«Сподіваюся ця виставка мотивує й інших до дії. Адже волонтерство важливе, і до нього може долучитися кожен», – наголосив голова БФ «Там, де живе надія» Сергій Канюка.