У Львові з 23 липня триватиме акція «Візьми дитину за руку», яку організовують активісти «ВАРТИ». Завдання – заохотити дітей і дорослих дотримуватись елементарних правил при переході дороги.

Патрульні поліцейські разом із небайдужими львів’янами, активістами за допомогою спеціально виготовлених трафаретів на пішохідних переходах наноситимуть фарбою попереджувальні великі написи «Подивись вправо/вліво», «Зніми навушники», «Візьми дитину за руку».

Як розповів один із організаторів акції, координатор «ВАРТИ» Сергій Канюка, поштовхом для «Візьми дитину за руку» стала дорожня статистика. Щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцяти випадках зі ста їхня загибель – наслідок неправильної поведінки на дорозі, а не помилка водія. А за рівнем смертності в дорожніх аваріях Україна є п’ятою в Європі. Найпоширеніший вид ДТП – наїзд на пішохода.

«Правила поведінки на дорозі з дітьми є відомими й очевидними. Але часто бачимо, як батьки переходять дорогу, не взявши за руку навіть дітей найменшого віку. Іноді роблять це за межами переходу або ж ідуть на «червоне». Нехтують безпекою і підлітки, коли розмовляють по мобільному, слухають музику в навушниках, перетинаючи проїжджу частину. Увага розсіюється, за дорогою не стежать, а це перший крок до аварійної ситуації», – пояснює координатор «ВАРТИ» Ігор Зінкевич.

Як зазначають організатори, у кожному районі попереджувальні написи нанесуть на близько 40 локаціях. Стартують 23 липня о 9:30 із Сихова. Того ж дня акція відбудеться у Франківському районі, і поступово охопить усі райони міста.