Упродовж кількох днів у Львові триватиме акція «Візьми дитину за руку», яку організовують активісти «ВАРТИ». Вони разом із патрульними поліцейськими і небайдужими львів’янами за допомогою спеціально виготовлених трафаретів на пішохідних переходах наносять фарбою попереджувальні написи  і зображення: перекреслений мобільний, «Зніми навушники», «Візьми дитину за руку».

Акція стартувала сьогодні із Сихівського та Франківського районів. Надалі охопить всі частини міста.

Як розповів один із організаторів акції, координатор «ВАРТИ» у Сихівському районі Сергій Канюка, поштовхом для «Візьми дитину за руку» стала дорожня статистика. Щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцяти випадках зі ста їхня загибель – наслідок неправильної поведінки на дорозі, а не помилка водія.

«За рівнем смертності в дорожніх аваріях Україна є п’ятою в Європі. Найпоширеніший вид ДТП – наїзд на пішохода. Саме тому вирішили привернути увагу до проблеми, а водночас залишитися невеликі нагадування про поведінку на дорозі», – додає «вартовий» Франківського району Ігор Кідик.

«Ми часто бачимо, як батьки переходять дорогу, не взявши за руку навіть дітей найменшого віку. Іноді роблять це за межами переходу або ж ідуть на «червоне». Нехтують безпекою і підлітки, коли розмовляють по мобільному, слухають музику в навушниках, перетинаючи проїжджу частину. Увага розсіюється, за дорогою не стежать, а це перший крок до аварійної ситуації. Сподіваємося, що наші підписи допоможуть уникати небезпеки», – пояснює координатор «ВАРТИ» Ігор Зінкевич.

Як зазначають організатори, у кожному районі попереджувальні написи нанесуть на близько 40 локаціях.