Мешканці Франківського району разом із активістами «ВАРТИ» рятують струмок у парку «Горіховий гай». У суботу розпочали благоустрій території, прибрали сміття з потічка, який через захаращення майже зник.

«Струмок замулений, у ньому купа непотребу. І якщо не почати діяти, він просто зникне. А що таке вода для зелених насаджень – це їхнє життя. Я радий, що на акцію зголосилося багато людей. Роботи ще чимало, але згуртованість і спільне бажання відновити благоустрій, покращити інфраструктуру парку вчергове переконали мене у потрібності таких заходів», – прокоментував один із організаторів акції активіст «ВАРТИ»  Ігор Кідик.

За словами голови екокомісії ЛМР Ірини Оршак, яка також долучилася до організації акції, порятунок місцевих водойм – одне із завдань, яке треба сьогодні вирішити у місті. Ще раніше вона ініціювала конкурс «Благоустрій джерел», за яким щороку у Львові відновлюють одне джерело. Так само пропонує кожного року проводити капітальну реконструкцію бодай однієї міської водойми.

Координатор «ВАРТИ» Юрій Мартинюк уже понад 30 років живе у Франківському районі. Розповідає, як колись біля нинішнього кінотеатру «Сокіл» було безліч потічків, ще одне озеро – з багатою водною фауною. Зараз від цього і сліду не залишилося.

«Тому я вдячний, що Ігор Кідик розпочав таку акцію. Треба встигнути врятувати те, що ще можна врятувати. Закликаю львів’ян, тих, хто ріс у нашому районі, максимально долучатися до таких речей. Не важливо, в якому куточку Львова мешкаєте зараз, важливо підтримати та зробити кращим те місце, з яким пов’язано чимало спогадів нашого дитинства та юності», – говорить Юрій Мартинюк.