Стихійне звалище біля заповідника Білогорща виявили ще півтора місяця тому. Втім відходи й досі не утилізували, рештки тварин продовжують розкладатися за кілька кілометрів від помешкань. Понад те, сюди невідомі і далі везуть сміття, а жодного порушника так і не впіймали.

Голова екологічної комісії, координаторка «ВАРТИ» Ірина Оршак, яка першою забила на сполох, говорить, що мерія просто самоусунулася від вирішення проблеми.

Після виявлення незаконної сміттярки Ірина Оршак ініціювала виїзні комісії на місце звалища, вимагала, аби небезпечні відходи якомога швидше вивезли та знищили. Натомість у міській раді за цей час спромоглися перекрити два основні заїзди на територію бетонними блоками і ровами.

«Лише після мого нагадування мерія надіслала листи в держпродспоживслужбу, екологічну інспекцію, щоб отримати висновки про небезпечність відходів, рекомендації по їх утилізації. А зараз узагалі абсурд. У міській раді стверджують, що для того, щоб прибрати непотріб, потрібно, аби поліція порушила кримінальне провадження, знайшла тих, хто незаконно вивозить сміття. Але не можуть рештки тварин, гори будівельних відходів лежати місяцями просто неба біля заповідника, неподалік людських осель», – обурюється Ірина Оршак.

Вона наголосила, що і далі, разом із колегами наполягатиме, щоб сміттярку утилізували і таки знайшли відповідальних за безлад біля заповідника.