Якщо не змінити підходи до роботи «комунальників», не вивести їхню діяльність і формування тарифів у прозору площину, доти вони будуть «чорною дірою», що витягує мільярди з бюджету, – у цьому переконаний представник бюджетної комісії ЛМР, координатор руху «ВАРТА» Валерій Веремчук.

«Ми постійно чуємо, що тарифи низькі, а комунальні підприємства – збиткові. Але ніхто з депутатського корпусу не знає: а як формуються тарифи, куди йдуть гроші. Про це чиновники воліють мовчати», – наголосив депутат в ефірі «Першого Західного».

Веремчук нагадав, що в червні міський голова просив 20 млн євро кредиту на зарплати. Це при тому, що щороку з бюджету розвитку основні «комунальники» отримують понад мільярд гривень. На думку депутата, це – нонсенс. Адже гроші з бюджету розвитку мають скеровуватися  на садочки, медицину, дороги, а не «проїдатися».

«Якщо комунальні підприємства докотилися до такої біди, то це значить, що щось не так у їхній господарці», – констатував він.

Запевняє, що недоліки у роботі можна виявити лише через серйозний і ретельний аудит, моделювання діяльності.

«Три роки тому разом з експертами я напрацював ухвалу про обов’язковий аудит найбільших львівських «комунальників». На жаль, мерія звела його до аудиту бухгалтерського обліку. Не було висновків по управлінських рішеннях. Усе, що нам повідомили: всі комунальні підприємства є збитковими. Окрім одного, що надає ритуальні послуги. Міська рада не готова зробити роботу «комунальників» прозорою. І це треба змінювати», – резюмував Валерій Веремчук.