Понад 2 тисячі одиниць медичних меблів, обладнання та техніки у 2020 році волонтери «Народної Самооборони» Львівщини та активісти «ВАРТИ» доставили з Європи у Львівську лікарню швидкої допомоги. Крайня передача відбулася 21 грудня, коли медзакладу привезли 306 ортопедичних матраців з Німеччини.

Загалом за цей рік «на Топольну» волонтери передали майже 450 ліжок, понад 600 матраців, більше 300 приліжкових тумб, а ще сотні столів, крісел, інфузійних стійок, різноманітне приладдя та апаратуру, серед яких дефібрилятори, дихальні та наркозно-дихальні апарати, апарати Куса, операційний мікроскоп, коагулятор.

«У 2020-ому ми взяли дуже високу планку, щоби максимально покращити умови перебування пацієнтів на лікуванні. Вже доставили близько десяти партій допомоги у лікарню «швидкої». Втім пора і владі різних рівнів згадати про медицину, адже наразі те фінансування, яке пропонують що з міського бюджету, що з державного, не витримує критики», – прокоментував керівник «Народної Самооборони» Львівщини, депутата ЛМР від фракції «ВАРТА» Валерій Веремчук.

Допомога лікарні «на Топольній» відбувається у партнерстві з європейськими донорами, зокрема німецьким фондом «Freunde helfen», львівським «Ротарі клубом», корпорацією «Meest».

Варто також зазначити, що фракція «ВАРТА» виступили з ініціативою, щоб у ЛМР нарешті створили профільну депутатську комісію з питань охорони здоров’я.

«Ми хочемо переламати ситуацію і справді вивести медицину у пріоритет. І у фінансуванні, і у підходах до її розвитку. За роки, що займаюся волонтерством, я спілкувався із десятками лікарів із різних медичних установ, тому точно знаю, скільки ще є прогалин. Є розуміння того, які проблемні речі треба вирішити і як це зробити. Це серйозна роботу, яку ми готові провести», – наголосив Валерій Веремчук.