Важливо забезпечити хороше інформування учасників бойових дій, родини загиблих Героїв, особливо тих, які проживають у приєднаних населених пунктах в межах новоствореної міської територіальної громади, про можливості Програм, які діють у Львові для їхнього соціального захисту, про внесення змін до них.

На цьому наголосила депутатка фракції «ВАРТА» у Львівській міській раді, керівниця Центру допомоги сім’ям учасників АТО Неля Васюта, коментуючи проголосовані на засіданні сесії ЛМР зміни до комплексних програм підтримки учасників бойових дій та їхніх родин.

«Це дуже важливі зміни. Йдеться про підтримку і забезпечення соціальних гарантій родинам померлих Героїв. Адже досі, в разі смерті учасника бойових дій уже після його повернення з війни, родина втрачала всі пільги. Це неправильно», – наголосила депутатка.

Також, за її словами, тільки у Львові є понад 80 дітей із родин померлих воїнів. Завдяки ухваленим змінам, для них виділять кошти на оздоровлення, матеріальну допомогу до дня Святого Миколая. Вони будуть забезпечені безкоштовним харчуванням у садочках та школах, передбачено відшкодування на оплату комунальних послуг у розмірі 50%.

«Але треба не тільки ухвалювати корисні речі, а й робити все можливе, щоб ними могли скористатися всі, хто має на це право. Я дякую колегам-депутатам, які підтримали зміни, членам громадської комісії при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій, ГО «Львівська обласна спілка АТО та сімей загиблих» за таку ініціативу. Тепер наше завдання – максимально інформувати про це, стежити за тим, щоб Програми були максимально ефективними», – переконана Неля Васюта.